Pohoda FEST Chýně 2021

V červenci 2021 jsme se opět, díky finančnímu daru, stali partnerem festivalu Pohoda FEST v Chýni.

Zpět

Pohoda FEST na břehu Strahovského rybníka v Chýni není jen svátkem původní hudby a dobrého jídla, ale především oslavou komunitního života a zdrojem pomoci potřebným. Na charitu totiž neproudí pouze peníze z partnerských darů, ale kompletní výtěžek z dobrovolného vstupného.

Pomohli jsme Kubíkovi k rehabilitaci

Letošní charitativní podpora měla podobu doslova sousedské pomoci. Výtěžek totiž putoval šestiletému Kubíkovi z Hostivice. Kubík trpí syndromem Dravetové, jedná se o vzácnou a velmi těžkou formu epilepsie. Je to onemocnění s nepříznivou prognózou, na které neexistuje lék.

Kubova nemoc nezpůsobuje „pouze“ časté záchvaty, ale trpí kvůli ní i středně těžkou mentální retardací, skoro nemluví, neumí se sám najíst ani třeba obléknout, má také špatnou prostorou orientaci, vadu zraku, poruchu soustředění a autistické rysy.

Formou různých rehabilitací a terapií se mu rodiče snaží usnadnit a zpříjemnit život. Kuba je po nich více soustředěný, šikovnější ve všech ohledech, a hlavně veselejší a spokojenější, protože ho to moc baví.  Bohužel tyto nákladné rehabilitace zdravotní pojišťovna nehradí a bez pomoci dobrých lidí si je rodiče Kubíčka nemohou dovolit. 

Jsme moc rádi, že jsme díky Pohoda FESTu Chýně mohli Kubíkovi pomoci.

Necháte nám drobečky, abychom věděli, jak nám to tu žije?

Ale jo

Vyberte si sušenky přesně podle vaší chuti a nálady.

Funkční cookies jsou nezbytné, aby nám web fungoval tak, jak má. Bude si tak pamatovat i nastavení a souhlasy, které jste nám udělili.

Souhlasím se všemi